Atsiliepimai apie slaugytojo asistento darbą Anglijoje

Atsiliepimai

(netaisyta, vardai nenurodomi):

Laba diena,

Gyvenam pačiuose seneliu namuose 3 aukste su dar viena lietuve, kuri irgi per Jusu agentura atvaziavo cia dirbti. Kol kas uz busta nemokame, kaip bus veliau – nezinome. As dirbu rytais valymo darbus, nes atleido ispane valytoja del blogai atliekamo darbo. Po pietu einu priziureti senukus: reikia su jais uzsiimti, zaisti, patiekti vakariene ir vesti tada jau i lovas.

Draugas dirba kitame korpuse tai jam yra sunkiau, nes pas ji senukai labiau negebantys savimi pasirupinti todel draugui yra daugiau darbo su jais: tenka juos maitinti, prausti ir pan.
Siaip darbas sekasi neblogai tik mano korpuse yra lengviau todel man labiau patinka darbas, o draugui kadangi sunkiau tai jis labiau pavargsta.

Pagarbiai

R.

________________________________

Darbas Anglijoje – Senelių namuose.

Slaugytojos padejėja (HCA Health care assistant) dirbu 3  metus. Neslėpsiu – darbas nelengvas, galbūt sunkiau psichologiškai, negu fiziškai. Mano darbovietėje nuo  manęs priklauso, kiek noriu valandų dirbti, todėl fizinį sunkumą rinkausi pati.

Papasakosiu galbūt visą darbo dieną, kad būtų aiškesnis vaizdas apie pareigas.

Jei dirbi visą darbo dieną (t.y. 8:00-20:00 arba 8:00-22:00) tada tavo diena tokia – kiekvienas rytas prasideda taip vadinamu „handover“, lietuviškai penkminute, budėjimo perdavimas. Susirenka dienos darbuotojai ir nakties seselė, kuri papasakoja atskirai apie kiekvieną gyventoją. Arba apibendrina, kad nieko nenutiko per naktį svarbaus ir tik galbūt atkreipia dėmesį į tam tikrus dalykus, kas įvyko svarbaus per naktį. Išklausius – puolam dirbti. Pirmiausia, pasiskirstome, kas ruošia pusryčius, o kas eina rengti prausti senelius. Pusryčių ruošimas – tai maitinimas, tų, kurie jau neturi galimybės valgyti patys ir kitiems nešimas padėklų su pusryčiais i kambarius arba i valgomuosius, kas kaip mėgsta. VIENAS SVARBIŲ DALYKŲ – KAD IR KĄ BEDARYTUM, SENELIAI TURI SAVO NUOMONĘ, SAVO NORĄ. Turi teisę rinktis pietus, vakarienę iš kelių pasirinkimų. Ką rengtis – klausk, pasiūlyk. Kaip jie nori, taip ir darai ( jei kartais dėl to pikta ant jų, pagalvok, kad ir kaip skaudžiai skamba, bet tai jų paskutinės dienos, jiems ir 70 ir 80 ir 90 ir 100 ir net perlipa šimto ribą.) Kita ryto dalis – žadinimas prausimas, rengimas. Yra senelių, kuriems užtenka vieno žmogaus jiems pagelbėti (vadinama „single“) , kitiems – dviejų ( „doubles“). Vieniems gali visai nereikėti pagalbos, kitiems tik truputėlį, kitiems reikia pilnos pagalbos, nuo prausimo iki aprengimo. Jau kai visi seneliai pakelti aprengti, tada dažniausiai ateina jūsų pertraukų laikas  10-15min (pusryčiai). Prieš pietus žinoma arbatos puodelio laikas  juk Anglija  ir tikrai būtinai su pienu arbata, retas, kas mėgsta juoda arbatą. Tada pietūs, vėl arbata po pietų, tada vadinamas „tea time“ , galbūt lietuviškai pavadinta galima būtų – pavakariai. Po jų – vakaro gėrimai, kas mėgsta arbatą, kavą arba karštas šokoladas arba dar jų mėgstamas gėrimas „horlics“. Ir po to, kas eina miegoti, kas dar lieka vakaroti. Taip ir praeina diena – keliames rengiames – gyvenam, einam miegoti Visos dienos metų žinoma yra „tualetų reikalai“. Kas pasiprašo patys juos palydėti, kitus reikia patiems vesti, ar kitiems pakeisti sauskelnes. Galima sakyti, yra trys tipai senelių: vadinami residential, kurie gyvena ir reikia minimalios pagalbos jiems arba visai nereikia. Kiti  – nursing – slaugomi, kuriems reikia pagalbos, kurie galbūt nejuda, ar nejudina kai kurių galūnių. Ir dar vieni – dementia – seneliai, turintys demencija.

Seneliai dienos metu, turi užsiemimus. Yra žmonės, kurie atsakingi už jų aktyvumą – piešia, dainuoja, šoka, kas ką mėgsta. Per menesį turi atvažiuojančių juos linksminti daininkų, šokėjų arba kokių mini zoologijos sodų.

Seneliai moka didelius pinigus, už gyvenimą tuose namuose. Todėl ir lygis aptarnavimo turi būti aukštas. Anglų kalbos žinios vertingiau tikrai  geros – nes kai kurie mėgsta pašnekėti, pasipasakoti. Kai kurie jaučiasi tikrai vieniši , neturintis jokių šeimos nariu, todėl tu jam tampi – artimiausiu žmogumi.

Iš tikrųjų, jei pamilsti šį darbą..tai jie tampa tavo šeima. Geriausias būdas dirbti isivaizduojant, kad tai yra tavo šeimos narys ir darai viską dėl jo. Žinoma, būna sunku mirties atveju.. jei prisiriši prie kai kurių senelių, o taip būna Tada išgyveni ir netektį, nors viduje turi būti stipri , nes TAI TIK DARBO DALIS.

Dirbant naktimis yra visai kita tvarka, pati naktimis dirbau tik porą naktų. Aš geriau už užimtą ilgą dieną ir miegą naktį. Bet darbas naktį – kas dvi valandas „tikrinimas“ senelių, sauskelnių keitimas. Tarp tų „tikrinimų“ tvarkymas svetainių, kėdžių valymas, siurbliavimas. Ir jokio miego – pagaus miegantį, neteksi darbo. Dieną kas dirba juk irgi nemiega.

Na tai tiek apibendrinant beje – šiam darbui manau reikia kantrybės bet galima ją išsiūgdyti  Ir ištikrųjų, daug patirties duoda šis darbas – tiek praktiškai tiek gyvenimiškai. Daug išmokau nuo kaip prižiūrėti senyvą ar sergantį žmogų iki mokėjimo priimti gyvenime skirtingo tipo žmones, juos toleruoti.

________________________________

Laba diena,
Rasau jums savo ispudzius apie pirmu savaiciu darba ir gyvenima Anglijoje.
Kaip ir zadeta, mane pasitiko aerouoste vairuotojas, atveze iki nauju namu miestelyje, „T“ house. Viska perdave:nauja supakuota patalyne, kambario rakta ir laiska is vadybininkes su artimiausiu dienu darbotvarke. Viskas suorganizuota puikiai. Name  kartu gyvena ispanai, lenkai, graikai,rumunai,  visi gana paslaugus, geranoriski, draugiski dirba toje pacioje agenturoje. Minusas, kad nera tvarkos, bet cia toks gyventoju  poziuris.
 Pirma savaite buvo skirta dokumentu tvarkymui, sakaitos atidarymui bei mokymuisi prie kompiuterio, sprendziant testus. Po savaites pradejau dirbti. Tris pirmas pamainas kartu  su mentore. Dirbu naktineje pamainoje, pradzioje issigandau darbo naktimis, bet dabar net ir pati noriu. Nakti nera  toks intensyvus darbas, nera lankanciu giminaiciu, bei maziau tenka kalbet. Naujokai paprastai dirba naktimis. Viskas organizuota labai gerai, taciau labai didele darbuotoju kaita, nes si agentura turi 15 slaugos istaigu ir kasdien vezioja autobusiukai i skirtingus namus pagal sudaryta grafika, o kelione trunka iki 1,5 val. pirmyn ir tiek pat atgal. Keliones valandos nera apmokamos. Dirbdama naktineje pamainoje atlyginima gaunu uz 12 val.( 8-8), o  sugaistu 15 val. Per  menesi isdirbama ivairiai  200- 260 apmokamu valandu. Darbas nera labai sunkus, bet tikrai jo pakanka, paprastai turiu nakti 1 val. pertrauka, aisku, daug kas priklauso nuo namu, kuriuose dirbu .Darbuotoju yra apie 70, bet gana geranoriski, pataria, moko, padeda..Po keleto naktiniu pamainu turiu iseiginiu 1 ar 2, I menesi privalomos 8 iseigines, gali buti ir daugiau, pagal nora ir galimybes.  Gaila,esu vienintele lietuve, tad tik skyp’u pabendrauju savo kalba.
Tokie mano pirmu savaiciu ispudziai.
Aciu uz pagalba, susirandant darba.
Sekmes, J.